Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Hliníkové systémy pro bytové domy


Zábradlí a lodžie z hliníku

Nedělitelnou součástí rekonstrukce obvodového pláště panelových domů je i výměna zábradlí balkonů a lodžií. Staré železné zábradlí s výplní z drátoskla se po letech vystavení povětrnostním vlivům mění na bezpečnostní hrozbu nejen pro obyvatele bytu, ale i pro jeho okolí. Nepomůže ani pravidelná údržba (očištění od rzi a opětovné natření). Zrezivělou lištu jistící drátosklenou výplň balkonového zábradlí mnohokrát drží jen tři šrouby. Stačí málo a výplň může vypadnout. A nemusí padat ani z dvanáctého patra, aby se z ní stal smrtící nástroj. Navíc, rozumní vlastníci bytů již při zadávání rekonstrukce obvodového pláště domu žádají víc, než jen opravu balkonového zábradlí. Chtějí pěkné a účelové využití tohoto prostoru. Proto vítají technické řešení, které jim nabízí možnost zasklení balkonů, vytvoření lodžií, možnost zvětšení užitkové plochy těchto prostor, přičemž způsob provedení nevyžaduje následnou údržbu. Ne, to nejsou nesplnitelné touhy, ale dnes celkem běžně realizovatelná přání.

K splnění těchto požadavků významně přispívají hliníkové konstrukce od společnosti ALUMISTR, které si poradí se všemi nástrahami a chybami bytové výstavby minulosti. Hliníkové konstrukce mají hlavní výhodu v tom, že se při jejich montáži nepoužívají původní již zkorodované konstrikční prvky, ale všechny kotvící body se vytvářejí znovu pomocí nerezových závitových tyčí a AL konzol.

Systémy společnosti ALUMISTR taktéž umožňují vynesení zábradlí o cca 10 cm, díky upevnění hliníkových konzolí na stávající železobetonové pochozí části., čímž nahradí prostor, který z původní plochy zabírá nové zateplení. Zároveň pomocí hliníkového plechu chráníme čelní hranu před povětrnostními vlivy.

O výhodách a přednostech hliníkových konstrukcí jsme se šli přesvědčit do Stavebního Družstva Bytča. První realizaci z hliníkových komponentů od společnosti ALUMISTR mají z doby před několika lety a dům, který byl takto rekonstruovaný, upoutává pozornost i dnes. A protože se hliníková varianta rekonstrukce balkonů a lodžií osvědčila, pokračuje spolupráce mezi BD Bytča a naší společností dodnes.

Předseda družstva oceňující nové technologie považuje hliníkové konstrukce, a především technické řešení, které nabízí společnost ALUMISTR za úplně vyhovující technickým požadavkům družstva a hlavně uživatelům bytů.

Úspěšně realizované montáže našich hliníkových systémů například v městě Brně, ulice Švermova a Oblá. Další naleznete na stránkách www.alumistr.cz/reference.

Ke kompletní rekonstrukci balkonů a lodžií dává nájemníkům a vlastníkům bytů společnost ALUMISTR zdarma horní zasklení ve dvou variantách:

Rámové zasklení

Rámový systém horního zasklení představuje univerzální řešení. Jde o zasklívací systém z čirého skla tloušťky 4 – 6 mm, anebo izolačního dvojskla tloušťky 16 mm, a hliníkových profilů pro zasklení lodžií, balkonů a výklenků domovů. Systém zabezpečuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti nepříznivým vlivům počasí, hluku, prachu a exhalacím. Uzamknutím a použitím bezpečnostní výplně se stává účinnou překážkou při vloupání. Kromě toho, že rámový systém horního zasklení dodává architektonický vzhled fasády a to pomocí barevných odstínů v široké škále vzorníku RAL, je i velmi lehko ovladatelný zasunutím křídel za sebe. V nabídce máme čtyři rámové systémy horného zasklení:

AluPlus – je základní rámový systém horního zasklení,

AluPlus IZO – je základní rámový systém horního zasklení doplněný o IZO profil, pomocí kterého jsme schopni použít izolační dvoj sklo o tloušťce 16 mm,

AluCombi – Tento rámový systém horního zasklení se odlišuje od základního rámového systému pevnější konstrukcí vertikálních profilů a tím umožňuje zasklení až do výšky 2700 mm i v oblastech náročných na větrné zatížení,

AluTherm – je poslední rámový systém horního zasklení z naší nabídky, a jak už samotný název napovídá, má v sobě plastové prvky k takzvanému přerušení tepelného mostu.

Bezrámové zasklení

Bezrámový systém horního zasklení poskytuje estetický komfort celoprosklené plochy bez dělících svislých rámů, takže je vítanou možností hlavně při rekonstrukcích, kde by příčky mohly rušit celkový architektonický ráz – například při starých budovách nebo velkých plochách panelových domů.

Čistý transparentní vzhled podporuje i čiré meziokenní těsnění. Systém zabezpečuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti nepříznivým vlivům počasí, prachu a exhalacím. Je účinnou překážkou při vloupání. Jak vidíme, bezrámový systém horního zasklení tvoří prosklený komfort celiství stěny, velmi lehce se otvírá jednou rukou (postačí jen dva prsty), a zároveň nám umožňuje otevřít celou plochu na jednu stěnu. V nabídce máme tři bezrámové systémy horního zasklení:

AluVista – je základní bezrámový posuvno-otvírací systém horního zasklení, který umožňuje zasklení rovných nebo zalomených balkonů či lodžií,

AluVerso – je bezrámový posuvno-otvírací systém horního zasklení, který nám umožňuje zasklení i obloukových balkonů či lodžií,

AluFlexi – je bezrámový posuvný systém horního zasklení, který nám umožňuje v případě požadavku investora zasklení i do výšky 2700 mm.

 

Kontakt:

ALUMISTR SE

U Výzkumu 603

664 62 Hrušovany u Brna 

www.alumistr.cz

info@alumistr.cz