Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Když domem tepe bezpečí…

Když se řekne dům po revitalizaci, mnoho z nás si představí především plastová okna a zářivě barevnou fasádu. Neměli bychom však opomíjet ani vnitřní vybavení domů, ať už jde o bezpečný výtah, novou elektroinstalaci či rozvody vody. V tomto případě nehovoří statistiky úspor na první pohled tak jednoznačně, aby obyvatele domů přesvědčily o nutnosti investic do tohoto typu rekonstrukce. Bez nadsázky lze však vnitřní vybavení domů nazvat životně důležitými tepnami. 


Každý bytový dům je jedinečným živým organismem, přesto všechny bytové domy spojují společné problémy. Jeden z velmi palčivých problémů poslední doby je zajištění bezpečnosti, a to jak majetku, tak i zdraví obyvatel. Systém Bezpečný dům jako soubor bezpečnostních produktů a služeb tak může sám o sobě představovat jednu z tepen domu.
Bezpečný dům je projekt, kterému věnujeme vysokou prioritu, protože si stejně jako vy uvědomujeme, že bezpečnost a zabezpečení je v dnešní době velmi potřebná a důležitá součást našeho života. Proto jsme vyvinuli komplexní systém, který chrání vás i váš dům od sklepa až po půdu. 

Jednoduše jako stavebnice

Výhodou tohoto systému je jeho otevřenost – produkty do něj můžete přidávat postupem času podle potřeby nebo finančních možností. Můžete tak začít např. přístupovým systémem do domu a další součásti, jako jsou např. detekce požáru a oxidu uhelnatého či kamerový systém, přidáte za několik měsíců či let.

Nevítané návštěvy

Znáte to: lidé se přistěhují a zase odstěhují, klíče od domu se kopírují a za pár týdnů nemáte přehled, kdo má vlastně do vašeho domu přístup. Tento problém můžete jednoduše vyřešit instalací čtečky elektronických čipů. Místo klíčů dostanou obyvatelé domu čipy a v případě odstěhování se či ztráty čipu se čip obratem zablokuje, aby do domu neměly vstup nevítané návštěvy. Kombinací s kamerovým systémem navíc získáte dokonalý přehled o tom, kdo se ve vašem domě pohybuje.

Sklepy - tahák na zloděje

Panelákové sklepy dlouhodobě vedou statistiky četnosti vykrádaných prostor v bytových domech. Klasické sklepy z dřevěných lamel jsou možná vhodné k uskladnění kompotů či brambor, ale kolo nebo lyže neochrání. Naše sklepní kóje jsou vyrobeny z odolné oceli, jsou odvětrávané, volitelně disponují elektrickou zásuvkou a osvětlením a navíc jsou elektronicky střeženy, což vám umožní mít nad kójí nepřetržitou kontrolu. V případě pokusu o nepovolený vstup do kóje se spustí zvukový alarm a odešle se SMS na předem navolená čísla (majiteli kóje nebo např. na pult centrální ochrany).

Nebezpečí nepřichází jen zvenčí

Často se snažíme zabezpečit majetek před krádeží nebo vandalismem, ale málokdy jej chráníme sami před sebou. Nebezpečí však číhá i uvnitř bytových domů. Dali byste ruku do ohně za každého vašeho souseda? Nejen ve velkých a anonymních panelácích hrozí riziko vzniku požáru od nedopalku cigarety nebo únik plynu ze sporáku nebo karmy. Naše kombinované čidlo pro detekci přítomnosti kouře a CO (oxidu uhelnatého) vás včas upozorní na vzniklou situaci a umožní tak minimalizovat škody na majetku a lidském zdraví. I toto čidlo lze napojit na mobilní čísla nebo pult centrální ochrany, takže v případě vzniku alarmu dostane určená osoba SMS zprávu. Systém navíc rozpozná, které čidlo alarm vysílá, což zejména v případě vzniku události ve společných prostorech (chodby, sklepy) umožní rychlý zásah. Pokud chcete být maximálně chráněni proti škodám způsobených požárem ve vašem domě, doporučujeme kombinaci kouřových čidel ve společných prostorech a jednotlivých bytech.

Nečekejte na maléry! Nepříjemným následkům je vždy lepší předcházet včasnou prevencí!

V případě zájmu o informace o systému Bezpečný dům nás kontaktujte. Naši odborníci posoudí dispozice vašeho domu a navrhnou vám optimální řešení.

Kontakt:

Ing. Libor Horák
Beta Control s.r.o.
+420 734 525 673
libor.horak@betacontrol.cz